Loutkářské soubory DDM "Na Výstavišti" Mladá Boleslav
KAŠPÁREK a JITŘENKA

Poslední opona 20. divadelní sezóny

Ve čtvrtek 19. června a v pátek 20. června jsme společně s herci ze souborů Kašpárek a Jitřenka ukončili naši výroční 20. divadelní sezónu na setkáních zvaných Poslední opona. Jsme zvyklí, že se těchto setkání tradičně účastní i rodinní příslušníci herců, bývalí členové souborů a další příznivci naší divadelní tvorby. V letošním roce jsme se však museli obejít bez jejich přítomnosti, podpory a potlesku. Abychom je ale nepřipravili o nejdůležitější momenty, rozhodli jsme zde uveřejnit jména herců, kteří byli za práci v této divadelní sezóně oceněni.

Výroční ceny

Udílení výročních cen se v našich souborech datuje od roku 2005. Za tu dobu bylo rozdáno celkem 136 cen 59 hercům. Za 20. divadelní sezónu přibylo do této statistiky celkem 9 cen udělených 13 hercům.

STANDA

Cena STANDA (standardně dobrý amatér) je udělována hercům ze souboru Jitřenka za přesvědčivé ztvárnění role, či za skutečné souznění se souborem.
V divadelní sezóně 2019/2020 tuto cenu získali:

Mílový krok

Cena Mílový krok je udělována hercům z obou souborů Jitřenka a za výrazný posun v loutkoherecké tvorbě.
V divadelní sezóně 2019/2020 tuto cenu získala:

Objev roku

Cena Objev roku je udělována typicky nováčkům, kteří nás překvapí svým talentem či zapalením pro hereckou tvorbu.
V divadelní sezóně 2019/2020 tuto cenu získali:


Zaoponík

Dort ke 20. výročí

Na závěr divadelní sezóny obdrželi také všichni herci své "vysvědčení", které mu říkáme Zaoponík. V jeho první části, která je pro všechny herce společná, naše principálka shrnula nejdůležitější momenty této sezóny. V druhé časti pak každý z herců našel osobní vzkaz o tom, jak umělecké vedení hodnotí jeho působení v souboru, na čem by měl zapracovat a za co si naopak zaslouží pochvalu.

Jelikož se v této divadelní sezóně na chvíli vrátilo na jeviště i několik našich bývalých členů, kteří se spolupodíleli na výročním představením v Městském divadle v Mladé Boleslavi, rozhodli jsme se, že i oni by si opět zasloužili svůj Zaoponík. Vzhledem k tomu, že jsme neměli příležitost předat jim ho osobně, rozhodli jsme se ho zveřejnit tady na našich webových stránkách, kde si ho budou moci přečíst nejen oni sami, ale i všichni naši příznivci.

Zaoponík určeným bývalým členům loutkářských souborů Kašpárek a Jitřenka.