Loutkářské soubory DDM "Na Výstavišti" Mladá Boleslav
KAŠPÁREK a JITŘENKA

Z iniciativy loutkářských souborů a s jejich účinnou pomocí pořádá Dům dětí a mládeže "Na Výstavišti" dvě velká divadelní setkání:


Festival pana Pipa

Dům dětí a mládeže "Na Výstavišti" pořádá každoročně na naší domovské scéně nesoutěžní divadelní přehlídku s názvem Festival pana Pipa. Koná se vždy v druhé polovině měsíce března u příležitosti Světového dne divadla (27. 3.) a Světového dne divadla pro děti a mládež (20. 3.). Účastní se ho dětské a mládežnické divadelní soubory nejen z Mladé Boleslavi, ale také z Mnichova Hradiště, Benátek nad Jizerou, Čelákovic či Prahy.

Mezi diváky každý rok najdeme také zástupce z řad profesionálů, kteří utváří tzv. lektorský tým. Ten je ochotný souborům poradit, jak jejich představení lepšit, předat jim své profesionální zkušenosti a namotivovat je k další divadelní práci. V rolích lektorů se střídají herečka Městského divadla v Mladé Boleslavi Eva Reiterová, herec a režisér Ondřej Lážnovský, herec, režisér a dabér Tomáš Juřička, autorka a režisérka Hana Dotřelová a loutkoherec České televize Jaroslav Vidlař.

Od roku 2006, kdy proběhl první ročník festivalu, zhlédlo téměř 2300 diváků celkem 96 inscenací, ve kterých svůj herecký projev předvedlo přes 1000 dětí.

U příležitosti 10. ročníku, který proběhl ve dnech 19. a 20. března 2015, bylo vydáno speciální číslo občasníku Slunečník, které je celé věnované jednotlivým ročníkům Festivalu pana Pipa.

Nadcházející 15. ročník, který se měl konat 19. a 20. března 2020, byl s ohledem na mimořádná vládní opatření bohužel zrušen.

Romeo a Julie Odysseovy cesty Kdo to ví? Vondráčkova studna Tatínku, ta se ti povedla

V sekci Fotogalerie naleznete další fotografie z Festivalu pana Pipa.


Divadelní inventura

Divadelní festival v plenéru spojený s jarní turistikou pro celé rodiny a dalším doprovodným programem pro děti se konal každý lichý rok v letech 2009-2015. Festival býval zasazen do koloritu starých hradů v okolí Mladé Boleslavi a diváci mohli zhlédnout představení amatérských i profesionálních souborů.


Zřícenina hradu Zvířetice Pohádková stezka Endele Vendele Skákavá princezna Kdo to ví?

V sekci Fotogalerie naleznete fotografie ze všech ročníků Divadelní inventury.